Seray Uluslararası Taşımacılık, depolama ile bir dünya markası olan www.seraytrans.com sitesi, yine yeni depolama teknikleri ile dikkatleri üzerine çekiyor. Geçen yıl özellikle soğuk depolama ve saklama teknikleri ile çoğu müşterinin dikkatini çekmeyi başarabilmişti. Şimdilerde ise yeni havalandırma delikli cesur bir görüntüye ev sahipliği yapıyor. Özellikle büyük alış veriş merkezlerinin aldığı bu ürün oldukça güvenilir. Öyle ki çoğu dondurulması gereken yiyecekleri oldukça kolay ve hızlı bir şekilde dondurabiliyor.

Üstelik belirli indirimler takip edildiğinde bu ürün %7 veya %8 kadar indirim alabiliyor. Çoğu müşteri bu indirimlerden oldukça mutlu oluyor. Öyle ki bu indirimler sayesin yirmi bin Türk lirası olan bir ürün on dokuz bine kadar düşebiliyor. Bu yüzden çoğu kullanıcı depolama çözümleri ve soğutma çözümlerini bu sitede bulunabiliyor.

Satılan Soğutucular Ve Boyutları

Depolama çözümleri ile soğutucular, özellikle et depolamasında oldukça önemlidir. Çünkü et soğu bir ortamda kaldığı zaman bakteri üretemiyor. Bakteri üretmediğinden çürüme veya bozulma olmuyor ki buda etin raf ömrünü çok çok uzatabiliyor. Soğutucular iki veya üç türde incelenir. Tabi ki de bu durum depolama alanının büyüklüğü ile ilgilidir. Yüz metre karelik bir depo için, küçük boy soğutucu yeterli olacaktır. Fakat yüz elli metre karelik bir depolama alanı için, ancak orta boy soğutucu etkili olabilir. Fakat en büyük soğutucuyu kullanabilmek için en az iki yüz metre karelik bir depolama alanı olması gerekir.

Depolama Alanında Kullanılan Soğutucuların Görevleri

Depolama alanında yiyeceğin korunması için birçok yol vardır. Bu depolama çözümleri veya soğutma yöntemlerinden biriside soğutma kliması takmak olacaktır. Çoğu büyük alış veriş merkezinin bir et kasabı vardır. Bu et kasabında ki etler günlük satılamadığı için, etlerin saklanarak korunması gerekir. Çoğu kullanıcı bu etleri saklamak için soğutma veya hidrojen ile dondurma yöntemi seçer. Hidrojen ile dondurma yöntemi her ne kadar kolay olsa da soğutma yöntemine nazaran oldukça pahalıdır. Bu yüzden çoğu kullanıcı veya kasap soğutma yöntemini tercih eder. Makedonya tarafında taşımacılık ve depolama alanında hizmetlerimizi incelemek için tıklayınız.

Soğutucular Ve Dondurucuların Fiyatları

Kasap veya bazı alış veriş merkezlerinde kullanılan iki tür soğutucu yani dondurucu vardır. Büyük soğutucular sadece büyük depolama alanlarında kullanılabilir. Aksi takdirde etler donarak çatlayabilir. Buda etin kalitesini düşüren bir etmendir. Büyük boy dondurucuların fiyatı ise yirmi bin Türk lirası kadar olabiliyor. Orta boy dondurucular ise on bin Türk lirası kadardır.

Depolama yöntemi Hidrojen İle Dondurma İşlemi

Çoğu büyük depolama şirketi, soğutucu yerine depolama çözümleri olarak çoğunlukla hidrojen ile dondurma yolunu seçer. Bu yöntem oldukça pahalı olsa da çok hızlı olduğu için tercih ediliyor. Hızlı ve güvenilir bir dondurma işlemidir. Çünkü bir et parçası veya gıda ne kadar hızlı dondurulur ise bakteri o kadar yavaş üreyebiliyor.